Weather Forecast

Close

Two Harbors High School Honor Roll: Quarter 1

Merit Roll (3.0-3.69 GPA)

Seventh grade

Adamski, Logan

Amesbury, Hailey

Anderson, Kaia

Bailey, Alex

Beck, Ashton

Bruckelmyer, Jenny

Bruckelmyer, Rylan

Bruckelmyer, Trent

Carter, Emily

Cruikshank, Reed

Donahue, Ella

Graden, Keara

Hendrickson, Lane

Hietala, Adriana

Johnson, Emma

Johnson, Luke

Keithley-Myers, Cyrus

Koepke, Ava

Lakso, Madison

Marks, Jenna

Nelson, Cameron

Nelson, Kari

Peldo, Luke

Peterson, Greysen

Pitkanen, Kyler

Poe-Johnson, Mya

Raisanen, Sophie

Rein, William

Seguin, Ryan

Stavig, Isabella

Stolp, Hannah

Stolp, Natalie

Sundberg, Abby

Suomi, Janie

Swartout, Ethan

Thorpe, Ian

Waliezer, Bianca

Wantaja, Mary

Westman, Emma

Woodruff, Solemn

Eighth grade

Adamski, Jessica

Altobell, Evan

Barrick, Jayla

Bergerson, Meagan

Bruckelmyer, Levi

Carlson, Chloe

Churness, Alec

Granmo, Matson

Hallman, Chance

Heikkila, Jasmine

Huddleston, Aspen

Hurd, Kennedy

Johnson, Dayanna

Jordahl, Makenna

Jordon, Dryst

Kleive, Nathen

Lampart, Samantha

Larson, Megan

Lindell, Nathaniel

Maas, Ethan

Nelson, Adam

Nelson, Rebecca

Peterson, Brette

Pinnell, Lucas

Schwartz, Chloe

Smitke, Emma

Svir, Mitchell

Szendrey, Alex

Wick, Logan

Freshmen

Blaisdell, Zachary

Boger, Samantha

Bruckelmyer, Wendy

Christensen, Leah

Conlan, Maia

Costley, Caden

Costley, Kody

DiFranco, Mazzandra

Dillon, Callista

Esse, Claire

Fletcher, Cade

Henrickson, William

Johnson, Hayden

Kerby, Nina

Kosmo, Liem

Langner, Joseph

Long, Kade

Lounsberry, Jay

Maher, Haily

Massie, Lucas

Ollman, Sommer

Pearson, Nicholas

Raisanen, Jake

Rodriguez, Isabella

Stolp, Evan

Sunday, Macy

Swanson, Emma

Thorpe, Gavin

Tikka, Marcie

Towers, Nicholas

Waliezer, Victoria

Sophomores

Amesbury, Mariah

Barrick, Dylan

Bergstedt, Jake

Breeden, Oaklee

Bruckelmyer, Ava

Bruckelmyer, Lars

Bruckelmyer, Logan

Bruckelmyer, Wade

Hanson, Audrey

Holman, Joseph

Jackson, Spencer

Jones, Austin

Koenig, Olivia

Larson, Jada

Mackey, Cameron

Mickelson, Viviane

Mojkowski, Halina

Nelson, Joseph

Nelson, Marie

Nelson, Michael

Osbakken, Tricia

Poe-Johnson, Elise

Raisanen, Alea

Ray, Orianna

Reinarz, Madison

Rustad, Ty

Schultz, Brianna

Syring, Molly

Thomasen, Kate

Waliezer, BreeAnna

Wright, Calli

Juniors

Aug, Devyn

Bott, Tori

Brenna, Richard

Bruckelmyer, Neil

Carter, Jeremy

Edblom, Ella

Galyen, Elisa

Henrickson, Benjamin

Hietala, Grace

Johnson, Kyle

Kempfert, Olivia

Knight, Samuel

Komarek, Gracie

Lambert, Rachel

Leith, Ally

Leon, Jackson

Marker, Joseph

Martinez Gabas, Mar

Mindestrom, Taylor

Mojkowski, Lilka

Nelson, Briana

Olson, Bret

Peppenger, Taylor

Schottenbauer, Grace

Sunday, Thatcher

Swardstrom, Margaret

Sweatt, Emily

Szendrey, Samantha

Uremovich, Jasmyn

Wenger, Carson

Seniors

Boden, Sophia

Darsow, Ryan

Eckman, Mason

Elmquist, Aaron

Gilbert, Duke

Hanson, Katarina

Holman, Roell

Johnson, Hunter

Krech, Layla

Leith, Wren

Lounsberry, Brandon

Makesroom, Avery

Nelson, Lucas

Paron, Jacob

Peer, Jessica

Torgersen, Shane

Volmer, Mie

Honor Roll (3.7-4.0 GPA)

Seventh grade

Bailey, Janee

Bark, Deacon

Bark, Sebastian

Bopp, Ethan

Bruckelmyer, Joseph

Bruckelmyer, Sally

Dover, Elizabeth

Dugas, Livia

Edlund, Hattie

Erickson, Edwin

Furo, Harper

Gordon, Lamar

Hendren, Olivia

Hendrickson, Alex

Highland, McKenzie

Holm, Karly

Juenemann, Jobe

Kaczrowski, Erica

Olson, Lauren

Radle, Hailey

Stolp, Laura

Swanson, Grace

Underdale, Casey

Whelan, Aiden

Eighth grade

Haugan, Paige

Kosmo, Tae

Krech, Althea

Lampela, Brendan

Leuch, Emma

Libal, Brady

Nelson, Clark

Olson, Will

Powell, Felix

Smith, Autumn

Tokvam, Isabelle

VanKekerix, Jessica

Voltz, Ilie

Williams, Maple

Freshmen

Archer, Sarah

Beardsley, Morgan

Bruckelmyer, Hailey

Carlson, Michael

Cruikshank, Rosalie

Donahue, Katie

Edlund, Kaden

Gordon, Cedar

Gulbranson, Madison

Hendren, Sidni

Hendrickson, Etta

Hubbard, Margaret

Johnson, Jeremiah

Jones, Taylor

Kaczrowski, Paige

Keech, Jacob

Nelson, Levi

Olson, Alex

Ritze, Olivia

Schlangen, Eli

Schottenbauer, Isabel

Stolp, Annie

Swanson, Isaac

Swanson, Nate

Sweatt, Claire

Swoverland, Eliana

Voltz, Ivan

Wantaja, Louisa

Sophomores

Carlson, Emily

Cox, Sydney

Erickson, Laura

Haugan, Sydney

Hietala, Chloe

Holm, Karsen

Johnson, Samuel

Larson, Riley

Libby, Mary

McCarthy, Sean

Olson, Emily

Peterson, Elsa

Ronstad, Sky

Smith, Noah

Sundberg, Nolan

Vankekerix, Jacob

Whelan, Annabell

Juniors

Bergerson, Calista

Buchta, Gabrielle

Campbell, Nathan

Coan, Makenna

Eliason, Naomi

Erickson, Alexandra

Fisher, Erin

Haugan, Wyatt

Haveri, Kristin

Hubbard, Nora

Keech, Steven

Martineau, Roslyn

Meyer, Mason

Nowacki, Ryan

Ruberg, Jayden

Scamehorn, Emelia

Smith, Brooklyn

Sundberg, Allison

Swoverland, Navah

Seniors

Anderson, David

Archer, Katie

Brandt, Cody

Carlson, Eric

Eckman, Madison

Hebl, Carina

Hendrickson, Nicholas

Hiukka, Brianna

Homstad, Madeline

Libal, Robert

Pelach, Erika

Prince, Cassandra

Ross, Spencer

Schlangen, Kaija

Skulj, Liza

Swartwood, Martina

Advertisement
randomness